Dużo się u Nas dzieje, dużo się bezie działo, mam nadzieje odnowić działalność Fundacji Końskie Zdrowie zgodnie z misją i wizją nowego pokolenia działaczy
Stawiam na: rehabilitację, rekreację, turystyke i sport. To są od zawsze Nasze mocne strony. Mam nadzieję na kolejnych 30lat (i jeden dzień dłużej) kontynuwacji, odnowy i rozwoju Fundacji!
Zapraszam do kontaktu – każda DOBRA DUSZA się przyda!
Kim jestem – starym/nowym działaczem Fundacji, od lat realizauję projekty społeczne i to nie tylko tzw. ‘końskie’, kilka lat temy opracowałam WIOSENNE MALUCHY, które z powodzeniem wracają w tym roku by aktywować najmłodszych do życia bliżej natury i stajni; moim ostatnim ‘dzieckiem’ jest opracowanie marki cyklu zawodów PONY CUP, który zaadresowany jest do dzieci i młodzieży z okolic Elblaga i Wysoczyzny Elbląskiej, na pewno będę go rozwijać na terenie Fundacji poprzez Szkółkę i Sekcję PONY (która nomen omen funkcjonowała już w latach 90tych), obecnie skupiamy sie na stawce koni dla małych (już są) i dużych jeźdźców – tereny do których mamy dostęp sa jedyne w swoim rodzaju, a pomysłów jak wykorzystać cały potencjał działalności Fundacji mam całe mnóstwo. Zawodowo mam doświadczenie w administracji, jeździecko jestem sędzią 3 klasy w skokach przez rzeszkody, Insteruktorem Szkolenia Podstawowego PZJ oraz Instruktorem Rekreacji Ruchowej ze specjalnością jazda konna oraz dyplomowanym wychowawcą kolonijnym
Pamietajcie – uczcie się u profesjonalistów- sprawdzajcie ich uprawnienia do nauczania w każdym sportcie!
Moją misją na przyszłe lata jest promowanie jeździectwa pod hasłem #pasjadlapokolen
znajdziecie Nas na fb i instagram: @ konskiezdrowieelblag
Ewa O b r y c k a- B ł a u t
Podstawowym, statutowym celem Fundacji jest niesienie pomocy dzieciom niepełnosprawnym z terenu miasta Elbląga i okolic. Pomoc ta niesiona jest za pomocą hipoterapii. Hipoterapia jest formą rehabilitacji polegającą na wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych na koniu, dzięki którym u chorych dzieci następuje poprawa sprawności ruchowej oraz zmniejszenie zaburzeń równowagi. Hipoterapia ma również olbrzymie znaczenie dla sfery psychicznej dzieci. Za pomocą hipoterapii mogą być usprawniane dzieci z porażeniem mózgowym, zespołem Downa, z dysfunkcją narządów ruchu o różnej etiologii. Fundacja współpracuje z Przychodnią Rehabilitacyjną dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej-Domy Dziennego Pobytu. Przez 25 lat działalności Fundacji z zajęć rehabilitacyjnych skorzystało kilkaset osób.
Na terenie ośrodka Fundacja prowadzi różne formy działalności na rzecz lokalnej społeczności począwszy od prowadzenia hipoterapii, poprzez działania związane z rekreacją, aktywnym wypoczynkiem młodzieży, działalność sportową, aż po działania związane z resocjalizacją.